Historie

Společnost Olpran spol. s r. o. byla založena v roce 1991 v Olomouci. Od roku 1993 se hlavním předmětem podnikání stal prodej a následně i výroba jízdních kol a jejich příslušenství. V letech 1994 až 1998 se společnost zaměřovala na prodej jízdních kol prostřednictvím sítě specializovaných maloobchodních prodejen. V roce 1999 firma Olpran reagovala na nastupující trend masových nákupů ve velkých nákupních centrech – hypermartketních prodejnách, radikálně změnila svou prodejní strategii a zahájila spolupráci s mezinárodními hypermarketními řetězci.

Od svého založení společnost Olpran soustavně rozvíjí svou činnost formou vývoje a zlepšování kvality svých výrobků, implementace nových trendů v oblasti jízdních kol do svého sortimentu a v neposlední řadě formou průniku zboží značky Olpran na nové trhy. Výsledkem těchto cílených aktivit bylo založení dceřiné společnosti Olpran s. r. o. ve Slovenské republice v roce 1995, následně dceřiné společnosti v Chorvatsku v roce 2001 a poté v Polsku v roce 2002. V současné době společnost Olpran s.r.o. zaměřila své aktivity na další trhy v rámci Evropské unie a aktivně jedná o spolupráci na území Slovinska, Rakouska, Maďarska a Nizozemí.

Reklama z 90 let na kola Olpran s Jaromírem Jágrem

Olpran Dominator

V roce 2003 společnost Olpran s. r. o. zahájila spolupráci se společností Dominator s. r. o., Česká republika pojmenovanou dle přezdívky světově proslulého českého hráče ledního hokeje Dominika Haška, který se stal současně majitelem této společnosti. Od tohoto roku společnost Olpran s. r. o. vyráběla a prodávala speciální kolekci jízdních kol vysoké kvality pod obchodní značkou Dominator.

V souvislosti s touto spoluprácí vznikl nový cyklistický team Olpran Dominator, který se účastnil seriálů cross country v České republice. Do týmu byl angažován nejúspěšnější český cyklista na horských kolech ve své době a jediný účastník na Olympijských hrách Radim Kořínek.

V roce 2005 se firma Olpran stala největším dodavatelem jízdních kol prostřednictvím hypermarketních řetězců v České republice. Od roku 2006 rovněž výhradně zastupovala tuto značku na polském a chorvatském trhu.

Na základě marketingových průzkumů konaných společností AISA patří obchodní značka jízdních kol Olpran mezi nejznámější značky jízdních kol v České a Slovenské republice.